Elektryczny wynalazek do zdrowego gotowania

W naszych polskich domach nie brakuje warzyw, czy zdrowych, dobrej jakości mięs, które lubi cała rodzina. Aby zacząć odżywiać się zdrowo i mniej kalorycznie nie trzeba więc drastycznie zmieniać diety. Wystarczy tylko lekko zmienić swoje przyzwyczajenia. Zamiast smażyć mięso na głębokim tłuszczu, albo serwować domownikom kalafiora i brokuły rozgotowane na miękka papkę i średnio apetyczne, wystarczy zainwestować w elektryczny garnek do gotowania na parze. Tak naprawdę gotowanie na parze to sposób na bardzo smaczne przyrządzanie warzyw idealnych.

Przykładowo, kalafior lub brokuł po ugotowaniu tracą kolor i mają nieciekawą, papkowatą konsystencję. Gotując je na parze uzyskamy te warzywa jędrne, ale miękkie. Dodatkowo, przygotowywanie na parze warzyw zachowuje pełen smak, kolor i aromat warzyw, co ciężko jest utrzymać przy warzywach „z wody”.

Elektryczny garnek do gotowania na parze w zależności od klasy i funkcji, możemy kupić za około 100-400 złotych. Parowary najwyższej klasy nie tylko uwalniają parę pozwalającą przygotować potrawy, ale na przykład uwalniają aromat wsypanych tam przypraw podczas gotowania lub pozwalają przyrządzać sosy niejako „przy okazji” gotowania na parze mięs i warzyw.