Nie tylko do krojenia!

Stal damasceńska to wspaniały kruszec, z którego powstają niezwykle wytrzymałe noże. Już na pierwszy rzut oka widać różnicę między nożem ze zwykłej stali, a tym wyprodukowanym ze stali damasceńskiej.

Uwagę większości noży ze stali damasceńskiej przykuwa szlif, zawsze niebanalny. Uzyskanie odpowiedniego szlifu wymaga od knifemakera, (czyli człowieka produkującego noże) poświęcenia dużej ilości materiału oraz wielkiej precyzji i staranności w wykonaniu. Stal damasceńska w rękach doświadczonego i znającego się na rzeczy producenta prezentuje się przede wszystkim niezwykle elegancko, może stanowić z powodzeniem ozdobę wytwornego salonu i być tylko i wyłącznie produktem cieszącym oczy gości.

Jednakże produkty z tego materiału zdecydowanie nadają się do tego, by nie tylko je podziwiać, ale także ich używać. W związku z tym, że materiał jest niezwykle trwały, a wykonanie bardzo przyzwoite, każdy kto uwielbia pracować manualnie, będzie zachwycony tym do czego można taki nóż wykorzystać. Dużym zaskoczeniem na plus będzie jego ergonomia. Jednakże największą niespodzianką dla użytkowników noży ze stali damasceńskiej będzie trwałość materiału, który w zetknięciu z różnymi innymi materiałami zachowa swoją niezmienną formę.