Zastawa to podstawa

Jak Cię widzą, tak cię piszą. Ta myśl idealnie pasuje do naszego stołu. Nie ma nic gorszego niż pstrokaty, nie pasujący do siebie zestaw sztućców podczas oficjalnej uroczystości, lub gdy po prostu podejmujemy gości.

Wysokiej klasy komplet sztućców jest bardzo ważnym elementem zastawy stołowej. Nie tylko wyraża szacunek do gości, ale podkreśla w elegancki sposób rangę danej imprezy czy spotkania. Jesteśmy tym, co jemy i jak jemy. Nie bądźmy więc oszczędni, jeśli chodzi o ten element nakrycia, tym bardziej, że jest to zakup na wiele lat.

Nie bójmy się kupować zestawów wykonanych ze stali, pamiętajmy by wybrać tę oznaczoną symbolem 18/10, oznaczająca stal wysokoodporną lub 18/0, jeśli nie tolerujemy niklu. Nie trzeba daleko szukać – takiego rodzaju sztućce ma na przykład w swojej ofercie Gerlach. Wzór i wykonanie muszą harmonizować z resztą elementów zastawy, idealnie byłoby też  ich dopasowanie do wystroju wnętrza. – do wystroju wnętrza (sztućce stylizowane na vintage nie będą dobrze się prezentować w nowoczesnym mieszkaniu, nawet jeśli będą wspomnianymi wcześniej sztućcami od Gerlacha).

Pamiętajmy o jeszcze jednym – sztućce na stole muszą być „olśniewające” i to dosłownie. Jeśli o tym zapomnimy, to nie uratuje nas ani marka, ani wysoki gatunek.