W poszukiwaniu patelni do naleśników

Każda Pani Domu posiada swoje ulubione akcesoria kuchenne, które mimo że nie prezentują się może najpiękniej i nie wystawiłaby ich na widok publiczny, zawsze się sprawdzają, są niezawodne i nie zamieniłaby ich na żadne najnowsze wynalazki, jakie wciąż pojawiają się na rynku. Każda ze wspomnianych  Pań Domu posiada swoje ulubione kubeczki, garnki, rondelki i najważniejsze – swoją ukochaną patelnię do naleśników, którą dostała zapewne jeszcze od swojej babci. Nie wyobraża sobie żadnej innej i za każdym razem, kiedy z ciekawości próbuje eksperymentować z nowymi, kończy się to zwykle dla niej źle. I dla naleśników, rzecz jasna.

Mądra Pani domu po szkodzie

Nadchodzi moment, w którym Pani Domu przestaje już szukać ideału, pamiętając jak srogo się na domniemanych zawiodła. Patelnia do naleśników, która sprawdza się u niej od lat, wypiera w rezultacie wszystkie te nowoczesne, które miały ponoć zrewolucjonizować jej kuchnię. Na zapewnieniach się kończy. W rezultacie i tak zawsze wraca do swojej starej, dobrej „przyjaciółki”, która nigdy jej nie zawiodła.

A jakie są Wasze ulubione akcesoria kuchenne? Czy figurują wsród nich także patelnie do naleśników? Na pewno macie takie, bez których nic Wam się nie udaje i których nie oddałybyście za żadne skarby świata! 🙂