Najlepsza do smażenia – patelnia żeliwna

Każdemu z nas zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie rodziny. Nic zatem dziwnego, że każde rozwiązanie, które zbliża nas do celu, wydaje się być bardzo dobrym. Tak właśnie jest w przypadku patelni żeliwnych, które cieszą się niegasnącą popularnością od wielu lat. Co sprawia, że właśnie ten rodzaj patelni jest tak popularny, mimo że nie jest tak nowoczesny, jak patelnie teflonowe czy ceramiczne?

Tym, co odróżnia patelnię żeliwną od innych, jest fakt, że została wykonana z materiału, który jest w stu procentach naturalny. Do jej produkcji nie została użyta żadna chemia czy inne substancje sztuczne, co powoduje, że potrawy przygotowywane na niej są po prostu zdrowsze. A co więcej, ich smak jest zdecydowanie lepszy niż w przypadku, gdy są przygotowywane na innej patelni.

Ważne jest także to, że ciepło jest absolutnie równomiernie rozprowadzane, co gwarantuje, że potrawa nie jest niedosmażona w jednym miejscu czy przesmażona w inny. Co istotne, ciepło potrawy jest utrzymywane bardzo długo a samą patelnię szybko i bezproblemowo można wyczyścić.

Niestety, patelnia żeliwna ma również kilka wad. Przede wszystkim jest to dość duży wydatek, rzędu kilkuset złotych. Co więcej, jest ona również bardzo wrażliwa na nagłe zmiany temperatur. Nie wolno jej również myć w zmywarce, co dla niektórych osób również może być problematyczne.