Ekologiczne sztućce dla dzieci

Sztućce dla dzieci sprzedawane często w supermarketach wykonywane są z plastiku, który niestety może negatywnie wpływać na zdrowie malucha. Melanina wymaga bowiem odpowiedniego traktowania. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest wybór sztućców dla dzieci, jak zaprezentowanych tutaj – wykonanych z materiałów ekologicznych lub innych sprawdzonych surowców.

Bambus

Sztućce z bambusa są w 100% naturalne oraz biodegradowalne. Stanowią więc alternatywę dla wspomnianej już melaniny. Poza tym elementy wykonane z babusa są wytrzymałe i nadają się do mycia w zmywarce. Okazuje się, że wcale też nie muszą być nudne pod względem wzornictwa czy kolorystyki. Takie sztućce są wprawdzie droższe niż plastikowe, ale jednocześnie znacznie bezpieczniejsze.

Stal nierdzewna

Stal nierdzewna jest materiałem przede wszystkim neutralnym dla zdrowia. Dlatego też często wykorzystywana jest do produkcji różnego rodzaju naczyń i sztućców, także tych przeznaczonych dla dzieci. W tym przypadku jednak kilkulatkowi raczej nie powinno się kupować sztućców przeznaczonych dla osób dorosłych, bo są one dla niego po prostu za ciężkie. Muszą być one dopasowane do wieku dziecka. Na początku ostry nóż z powodzeniem można zastąpić klasycznym nożem do smarowania masła, aby zapobiec ewentualnym skaleczeniom.