Garnki i patelnie w kuchni

Wśród kuchennych sprzętów, garnki i kuchenne są niezbędne, by ugotować cokolwiek. Warto wiedzieć, jakie wybrać, by posłużyły przez wiele lat, a gotowanie z ich użyciem stało się przyjemnością.

Garnek kuchenny

Myśląc o zakupie garnków, zdecydowanie warto zastanowić się nad przeznaczeniem większej kwoty na zakup garnków uznanej i sprawdzonej marki. Takie produkty mają już bowiem wierne grono użytkowników, a na ich temat można znaleźć w sieci sporo pochlebnych opinii.

Dobrej jakości garnek kuchenny powinien mieć grube dno, które umożliwia równomierne rozprowadzanie temperatury i zapobiega przypalaniu się potraw. Garnki mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów: stali, emalii, żeliwa, a nawet szkła!

Patelnie

Dobrej jakości patelnia umożliwia smażenie potraw bez użycia tłuszczu. To ważne w przypadku chęci zdrowego gotowania.

Dobra patelnia musi posiadać specjalną powłokę, która zapobiega przypalaniu potraw. Ciekawym rozwiązaniem jest dno o strukturze plastra miodu, które równomiernie rozprowadza ciepło i umożliwia komfortowe smażenie. Warto wiedzieć, że niezalecane jest mieszanie produktów na patelni przy użyciu widelca lub metalowych narzędzi, bowiem może to prowadzić to uszkodzenia jej zewnętrznych powłok.