Jak działają kubki termiczne?

Podczas zimnych, wietrznych czy deszczowych dni lub w trakcie wycieczki po górach, czy po prostu w drodze do pracy, nic nie sprawdzi się lepiej, a przy okazji nie zrobi nam większej przyjemności, niż kubki termiczne z tego rodzaju. Dzięki nim możemy poratować się ciepłym napojem w wielu niesprzyjających warunkach, zaś ich specyficzna budowa zapewni, że napój się nie wyleje. I choć na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów tego „przyrządu”, to warto dobrze przemyśleć zakup idealnego modelu.

Jak wybrać dobry kubek?

Swoje doskonałe właściwości termiczne, kubki zawdzięczają specyficznej budowie oraz materiałom, jakie wykorzystywane są do ich produkcji. I choć zasada produkcji kubków jest zwykle taka sama, to różnią się one pojemnością i designem. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie wśród nich swój ulubiony model, kształt czy kolor.

Właściwości utrzymujące temperaturę w kubkach termicznych, wynikają z zastosowania w ich budowie podwójnej ścianki, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń, charakteryzująca się bardzo niskim ciśnieniem (jest to tak zwana próżnia techniczna). Próżnia ta służy głównie do przechowywania substancji, które mają duże różnice temperatury względem otoczenia. Zazwyczaj te najlepsze jakościowo kubki termiczne wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki której charakteryzują się niezbędną wytrzymałością przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi. Co ciekawe, dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji kubków, możemy cieszyć się zarówno ciepłymi, jak i zimnymi napojami.