Przepis na idealną fasolkę po bretońsku

Każda perfekcyjna gospodyni domowa choć raz gotowała w swoim domu fasolkę po bretońsku. Mimo, iż to danie kojarzy się z bardzo szybkim i prostym w przyrządzeniu posiłkiem, by było idealne – warto znać kilka sztuczek. Jakich? Zapraszam poniżej.

  1. Potrzebne składniki

Tak naprawdę tradycyjny przepis na fasolkę po bretońsku (można go znaleźć tutaj) opiewa na kilku prostych składnikach. Zalicza się do nich między innymi: podstawa czyli fasolka np. typu jaś,

woda, boczek surowy wędzony, kiełbasa, cebula, czosnek, pomidory (świeże lub z puszki), koncentrat pomidorowy oraz przyprawy (np.

ziele angielskie) liście laurowe, majeranek, sól, pieprz, szczypta papryki wędzonej i szczypta papryki ostrej.

  1. Odpowiednie przygotowanie

By fasolka zachwycała swoim smakiem, aromatem i wyglądem – należy ją odpowiednio przyrządzić. Każdy przepis na fasolkę po bretońsku rozpoczyna się więc od namoczenia fasoli (najlepiej przez całą noc).

Kolejny należy przygotować duży garnek, gdzie zagotujemy wodę. Teraz wrzucamy wszystkie składniki oraz gotujemy do ich miękkości. Pod koniec gotowania dodajemy przyprawy. Potrawę wiele pań modyfikuje w zależności od gustów całej rodziny. Niektórzy preferują bardziej słodki, kwaśny lub ostry smak fasolki. Jeszcze inni dodają do niej pieczarki, marchewkę, paprykę, dużo zieleniny oraz różnorodne rodzaje mięs. Niektóre zioła są również mile widziane.

  1. Dobra na różne posiłki

Jak widać z powyższego – przepis na fasolkę po bretońsku jest bardzo prosty i szybki w wykonaniu. Wystarczy połączyć wszystkie składniki i gotować odpowiednio długo (aż do miękkości). Taką przyrządzoną fasolkę po bretońsku można jeść na obiad, kolację a nawet jako posiłek w pracy. Wiele osób uwielbia fasolkę po bretońsku sporządzoną ze świeżych i soczystych warzyw, które są dostępne szczególnie w okresie letnim. Takie danie zarówno na ciepło, jak i na zimno – a latem smakuje najbardziej i pozostaje długo w pamięci. Warto ugotować jej więcej, gdyż naprawdę bardzo szybki znika.