Co zabrać na plenerową wycieczkę z dziećmi

Wyprawa z dziećmi nawet do pobliskiego lasu czy parku to zawsze już poważna eskapada. Szczególnie w okresie tak zwanym przejściowym, gdy warunki atmosferyczne panujące na dworze lubią tak szybko się zmieniać, trzeba pakować się zdecydowanie bardziej świadomie i z głową. Kubek termiczny pełen pysznej aromatycznej herbatki będzie nieodzowny i z pewnością uratuje niejeden humor, gdy zimno zacznie doskwierać na spacerze.

Kubek termiczny i termos na spacer

Do swojej torebki na spacer warto zapakować dobry i szczelny kubek termiczny lub termos z większą ilością herbaty lub naparu z ziół. Nawet jeżeli po drodze zaliczy się kawiarnię, większa ilość ciepłych napojów naprawdę bardzo się przydaje i pozwala odzyskać rezon wtedy, gdy już odrobinę straci się formę na spacerze.

Spacer z wózkiem – zabierz śpiworek

Wybierając się na wczesnowiosenny czy zimowy spacer z małym dzieckiem koniecznie trzeba zabrać śpiworek do wózka. Taki śpiworek jest perfekcyjny nie tylko dla dzieci leżących jeszcze w gondoli, ale również dla maluszków korzystających z wózka spacerowego. W ciepłym śpiworku dziecku nie będą straszne nawet zimny chłodny wiatr czy delikatnie kropiący deszczyk. Tak naprawdę zapewnienie dziecku stabilne i temperatury oraz czegoś ciepłego do picia, to najlepszy sposób na uniknięcie wychłodzenia, co może niestety zaowocować przeziębieniem. Każdy nawet najkrótszy spacer warto zorganizować tak, by pod ręką zawsze mieć dobrej jakości kubek termiczny długo trzymający ciepłą temperaturę wlanych do niego płynów.