Solidne garnki z powłoką teflonową

Teflon w dzisiejszych czasach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też coraz więcej producentów oferuje swoim klientom wysokiej jakości garnki teflonowe. Jeszcze kilka lat temu na rynku dostępne były wyłącznie patelnie teflonowe, które błyskawicznie znikały z półek sklepowych. Teflon doskonale sprawdza się także jako solidna powłoka garnka.

Czy teflon jest bezpieczny?

Wokół teflonu narosło bardzo wiele kontrowersji. Wiele osób starało się udowodnić, że teflon może być niebezpieczny dla zdrowia i należy go omijać szerokim łukiem. W pierwszej kolejności warto wspomnieć, że w pewnej części jest to prawda. W 100% bezpieczne dla zdrowia są jedynie wysokiej jakości teflonowe garnki Berghoff. Jeżeli teflon jest oryginalny, to nie ma się czego obawiać.

Garnki od nieznanych producentów

Garnki teflonowe od nieznanych producentów mogą zawierać szkodliwe substancje, ponieważ magiczna nazwa „teflon” wykorzystywana jest w garnkach jako wabik na klientów i tak naprawdę garnki wykonane są z zupełnie innych materiałów.

Dlaczego warto postawić na garnki teflonowe?

Nowoczesne garnki Berghoff mają bardzo wiele zalet dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Po pierwsze można na nich smażyć bez tłuszczu i co najważniejsze potrawy nie przywierają do garnka. Porządny zestaw teflonowych garnków można kupić już od 300zł.