O czym należy pamiętać wybierając garnek do mleka?

Gotowanie mleka bywa problematyczne ze względu na możliwość wykipienia lub przypalenia napoju. To drugie zjawisko dotyczy również potraw i sosów przyrządzanych na jego bazie. Problemów tego typu można uniknąć dzięki odpowiedniemu garnkowi. Przy produkcji elementów z tej kategorii wykorzystuje się wiele innowacyjnych rozwiązań, które mogą znacznie ułatwić gotowanie mlecznych potraw. Jak wybrać garnek do mleka, który uchroni przed kipieniem i przypalaniem?

Jaki model garnka będzie odpowiedni?

Poszukując odpowiedniego akcesorium należy najpierw ustalić, jakie parametry powinno posiadać. Osobom gotującym mleko dla dwu lub trzyosobowej rodziny zaleca się zakup modelu o pojemności ok. 1,5 l. Jeżeli w danym naczyniu mają być przyrządzane większe ilości mlecznych mas do ciasta lub sosów na wystawne uroczystości, warto sięgnąć po bardziej pojemny garnek. Ważne jest również dopasowanie przedmiotu do posiadanej płyty grzewczej. Nie wszystkie garnki będą nadawały się do wykorzystania na kuchence indukcyjnej. Dla wielu osób istotnym aspektem będą walory wizualne. Warto wiedzieć, że garnki można zakupić w różnych stylach i kolorach. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Rodzaje garnków do gotowania mleka

Przedmioty z tej kategorii posiadają zwykle wielowarstwowe dno, które chroni przed przypaleniem lub wykipieniem mleka. Warto zwrócić uwagę na to, czy garnek wyposażony jest w dzióbek ułatwiający nalewanie i czy posiada nienagrzewający się uchwyt. Ponadto, wiele modeli to garnki z płaszczem wodnym. Ścianki takich akcesoriów składają się z dwóch warstw, pomiędzy które należy wlać wodę. Zwykle posiadają również gwizdek. Ryzyko przypalenia mleka jest znikome dzięki temu, że nie ma ono bezpośredniego kontaktu ze źródłem ciepła. W takich garnkach zwykle nie tworzy się tzw. kożuch. Wykorzystanie gwizdka chroni przed przeoczeniem odpowiedniego momentu na zdjęcie garnka z palnika. Przemyślanie dobrany garnek do mleka może okazać się wyjątkowo praktycznym zakupem. Dzięki wielu opcjom do wyboru bez problemu odnaleźć można korzystne rozwiązania.