Jak wybrać odpowiednią powłokę garnka?

Tescoma garnki są niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Są one wykorzystywane przede wszystkim do przygotowywania potraw, ale także do ich przechowywania. Tego rodzaju przedmioty można znaleźć w sprzedaży w bardzo bogatym asortymencie. Przede wszystkim różnią się one między sobą powłoką.

Garnki z powłoką teflonową

Wszelkiego rodzaju garnki z powłoką teflonową są bardzo popularne i często wykorzystywane w kuchni przez wiele osób. Tego rodzaju produkty bez wątpienia mają szereg zalet. Przede wszystkim w bardzo łatwy i szybki sposób się je czyści, co jest bardzo istotne podczas gotowania. Oprócz tego podczas gotowania, duszenia czy smażenia jedzenie nie przywiera do powłoki naczynia, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko przypalania się produktów. Na garnkach z powłoką teflonową można gotować bez dodatku tłuszczu.

Garnki z powłoką marmurową

Wśród różnych rodzajów garnków można również wymienić produkty z powłoką marmurową. Są one mniej popularne niż garnki z powłoką teflonową, jednak także mają swoich zwolenników. Przede wszystkim ich główną zaletą jest fakt, że jedzenie do nich nie przywiera podczas gotowania. Oprócz tego długo utrzymują ciepło oraz są odporne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, takie jak na przykład uszkodzenia mechaniczne czy korozja. Jest to produkt bezpieczny dla przygotowywanych potraw, który dodatkowo nie zmienia ich smaku. Są to naczynia wielofunkcyjne, ponieważ można w nich zarówno gotować i dusić, jak i smażyć.

Garnki z powłoką tytanową

W sprzedaży można także znaleźć garnki z powłoką tytanową. Tego rodzaju naczynia również cieszą się dość sporą popularnością wśród użytkowników. Przede wszystkim można w nich przygotowywać bardzo zdrowe potrawy, dlatego są polecane dla wszystkich osób, które dbają o swoją sylwetkę. Tego rodzaju naczynia posiadają bardzo odporną powłokę, która szybko się nagrzewa i dobrze utrzymuje ciepło. Są one także stosunkowo proste w użytkowaniu i dość szybko się je czyści. Z całą pewnością jest to bardzo polecany produkt w każdej kuchni.